התקנת קודן לשער כניסה עם חיישן קרבה

התקנת קודן לשער כניסה עם אלקטרו מגנט כבד 300 קילו

אם בעבר התקנת קודן לשער כניסה הייתה פריבילגיה שהייתה שמורה לבתי עסק בלבד, כיום גם בעלי בתים פרטיים, בנייני דירות ואפילו גני ילדים יכולים לשמור על ביטחונם האישי בקלות וביעילות. נשאלות השאלות – איזה סוג של קודן מתאים לצרכיכם? על אילו כללים מומלץ להקפיד בעת התקנת קודן לשער כניסה? בכתבה זו ננסה לעשות לכם קצת סדר בנושא.

אילו אפשרויות עומדות בפניכם?

ישנם מגוון קודנים בשוק, שמציעים רמות משתנות של מיגון. אמנם, ניתן למצוא בשפע קודנים פשוטים מפלסטיק, אולם כיום נעשה שימוש רווח בקודני אנטי ונדל אשר עשויים ממתכת ועמידים בפני פגעי מזג אוויר ומעשי ונדליזם. אנו ממליצים להשתמש בקודני אנטי ונדל גם אם שער הכניסה שלכם ממוקם בסביבה בטוחה יחסית, לאור הנטייה של קודנים פשוטים להישחק במהירות.

התקנת קודן לשער כניסה עם חיישן קרבה

חיישן קרבה – זהו חיישן המורכב משליחת קרני אינפרה מהמכשיר וקבלה חזרה של גלי אור ובתוך כך ביצוע מדידת מרחק בין המכשיר לבין עצם. מעין "אפקט דופלר" אבל עם אור.
מרבית הקודנים המתקדמים שמיוצרים כיום כוללים אפשרות לפתיחה באמצעות חיישני קרבה שמחליפים את הזנת הקוד. חיישני קרבה עשויים להיות ממוקמים על כרטיס עם פסים מגנטיים או בתוך צ'יפ. הצורך בקודן עם חיישן קרבה מודגש ביתר שאת במשרדים ובתי עסק שנכנסים אליהם מספר רב של כרטיסי עובדים, כך ניתן להגביר את תחושת הביטחון במקום העבודה ולמנוע פריצות. קודן בעל חיישן קרבה עשוי לסייע גם למשפחות עם ילדים קטנים שעלולים לשכוח את קוד הכניסה ולמצוא את עצמם תקועים מחוץ לבית.

האם כדאי להשתמש במנעול אלקטרו מגנטי או בנעילה חשמלית?

אף על פי שהמשתמש הממוצע יכול להבחין אך בלוח המקשים שדרכו מזינים את קוד הכניסה, הקודן כולל מערכת פנימית שלמה אשר כוללת ספק כוח ומנעול אלקטרו מגנטי או חשמלי עבור שער הכניסה שלכם, שיפתח אותו כאשר יקבל מהקודן את האות המתאים. ההבדל בין מנעול אלקטרו מגנטי לבין מנעול חשמלי טמון במנגנונים שעליהם הם מבוססים. בעוד שמנעול חשמלי פועל כמו מנעול רגיל, קרי, באמצעות לשוניות שנפתחות ונסגרות לפי הצורך, מנעול אלקטרו מגנטי מבוסס על משיכה ונעילה מגנטית. מבחינה פונקציונלית, בעוד שקודן חשמלי יחדל לעבוד בעת הפסקת חשמל, מנעול אלקטרו מגנטי יוכל להמשיך לתפקד אף במצבי חירום! מנגד, מנעול חשמלי ניתן לפתיחה גם עם מפתח פיזי בעוד שמנעול מגנטי ניתן לפתיחה אך ורק באמצעות הקודן.

לאור היתרונות האמורים, התקנתו של קודן עם נעילה אלקטרו מגנטית יקרה בכמעט 50% מהתקנתו של קודן המבוסס על מנגנון נעילה חשמלי. מסיבה זו, נהוג להתקין אותו בדלתות חירום או בדלתות זכוכית שאינן מאפשרות את התקנתו של קודן המבוסס על מנגנון נעילה חשמלי. התקנת קודן אורכת בין שעה לשעתיים, ונחשבת להתקנה פשוטה יחסית.

אהבת את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest